EU flag-Erasmus+_vect_POS.jpg
NURSING in ENGLISH

DEUTSCH
für PFLEGE
szs beroun.png
ENGLISH IN MARGATE.png

Moje cesta do Margate

Pár dnů před odletem mi moje kolegyně oznámila, že do Anglie musím sama, že ze zdravotních důvodů nemůže se mnou. Omdlela jsem hrůzou z toho, jak to zvládnu, že se určitě ztratím, spadne se mnou letadlo, zabije mne terorista-ve dvou se tyhle lapálie přece jen snáší lépe J

No ale dobrá, tak tedy letadlem z Ruzyně jsem přežila, a protože to byla moje druhá cesta do Anglie na stejné letiště, dokonce jsem se dostala i do odjezdové haly autobusů do různých oblastí. No, ale tady nastal problém-můj autobus si prostě jen tak zrušili a já dostala slušný „hysterák“ co budu dělat. Nažhavila jsem dráty do Čech a popadla prvního zaměstnance letiště, který byl poblíž, a dala mu na ucho moji kolegyni. Skvěle to spolu vykomunikovali a já měla asi minutu na to doběhnout náhradní autobus.

Nakonec vše dobře dopadlo a já vystoupila na místě určení-v Margate. Vzhledem k tomu, že jsem odlétala v pět ráno, měla jsem na sobě asi tři vrstvy oblečení včetně bundy. Ovšem v Margate bylo asi 30 stupňů a mně se vypnul mobil. Došla baterka, jak typické pro chvíli, kdy hledáte svoji hostitelskou rodinu v naprosto cizím městě. Přiznám se, že můj orientační smysl je velice chabý a proto moje pouť trvala asi třicet minut, připomínám, že do místa, které bylo vzdálené za normálních okolností pět minut. Takže jsem po třiceti úmorných minutách konečně zazvonila na ty správné dveře. Byla jsem rudá jako rak, jednak horkem a jednak vzteky J

Přivítala mě strašně maličká černoška, která jen spráskla ruce a se slovy “Oh my god“ mne pozvala dovnitř. Můj pokoj byl v druhém patře, ale mně to s dvacetikilovým kufrem, příručním kufříkem a notebookem připadalo jak výstup na Eiffelovu věž. Pak mi dala pár základních pokynů a pozvala mne do kuchyně, která se pro změnu nacházela ve sklepě. Tam jsem poznala i svoji spolubydlící Moniku ze Švýcarska, se kterou jsme se velice spřátelily, prochodily mnoho kilometrů a vypily mnoho Ciderů.

Druhý den bylo pondělí a my šli prvně do školy. Ta stála u velikého parku, ve kterém jsem celých 14 dní obědvali a odpočívali. Čekal nás rozřazovací test a poté začala výuka. Měla jsem pocit, že jsem tam omylem, že ničemu nerozumím a pořád se mi chtělo plakat. Rozhodně jsem tyto pocity neměla sama. Ovšem tato situace se velice brzo, vlastně už u prvního kafe se spolužáky změnila. Zjistila jsem, že jsme na tom všichni stejně, že se všem stýská,ale že musíme a chceme absorbovat z  té anglické mise úplné maximum. Dopolední lekce byly klasicky o gramatice, ale ty odpolední už byly zaměřené dle našich potřeb. Já jsem se učila metodu Clil se skvělou Sue, což byla velice akční žena. Takže jsme spolu probíraly různé tělní systémy a aby mně to víc bavilo, Sue mne dokonce vzala do místní nemocnice na prohlídku. Udělaly jsme spousty fotek a zažily spousty legrace. Já si dokonce místní pohotovost zkusila na vlasní kůži. Měla jsem menší zdravotní problém a tak Sue vymyslela, že když už jsme tu, tak ať je naše mise interaktivní. Ošetřoval mne obrovský černoch, který měl ruku větší než já hlavu. Podíval se na mně a diagnoza byla na světě. Sice ne správná, ale to už je jiná kapitola J

V Margate jsme si užili večerní karaoke, kde jsem si zazpívala s mnoha studenty z celého světa, zajezdila jsem si na retro kolech kolem pobřeží, opalovala se na pláži, ochutnala spousty jídel a pití a poznala hodně zajímavých lidí. Také jsem si zlepšila svoji angličtinu, dostala jsem se na vyšší level a tím splnila svoji misi.

Strašně ráda bych se do Margate ještě v budoucnu vrátila. Snad se moje sny stanou jednou skutečností.

Bc. Marie Krňáková
School

School

Hawley club

Hawley club

Hawley club

Hawley club

My Room

My Room

"Zlepšení kvality výuky ošetřovatelství v angličtině a zavedení výuky předmětu ošetřovatelství v němčině na Střední zdravotnické škole Beroun"
Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie. Za obsah webových stránek odpovídá výlučně autor. Webové stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.
financováno z.png
"The improvement of Nursing in English teaching and Introducing of Nursing in German at the Secondary Medical School in Beroun"
This project is funded by Erasmus+ programme of the European Union. The European Commission support for the production of this website does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one